Bilissel Davranışçı Psikoterapiler Derneği

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Dergi

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi

Yeni bir dergiyle, ülkemizin bilişsel davranışçı psikoterapi alanına özel ilk dergisiyle karşınızdayız. Günümüz psikoterapi yaklaşımları içinde bilimsellik, uygulanabilirlilik ve yararlılık açılarından öne çıkan bilişsel davranışçı psikoterapilerin gelişiminde kuram ve uygulama kolkola gitmiştir. Dergimizin temel hedefi ülkemizdeki bilişsel davranışçı kuram ve psikoterapiye ilişkin bilimsel çalışmaların yayınlanabileceği bir platform olmaktır.

Bu platformun giderek uluslararası bir nitelik kazanmasını amaçladığımız için derginin yayın dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Kısa vadede ulusal ve uluslararası indekslere girmek dergimizin bir diğer hedefidir.

Bilişsel davranışçı psikoterapilerin, ülkemizde uygun yeterlikte profesyoneller tarafından ideal standartlarda, uygun ortamlarda uygulanması için bu alana ilişkin bilimsel çalışmalar ve uygulamaya dönük bilgilerin çoğalması gerektiğine inanıyoruz. Dergimizin içeriğini de bu öncelikler belirleyecektir. Derginin her sayısında bilişsel davranışçı terapi alanına ilişkin bir konuda geniş bir gözden geçirme, bir olgu sunumu, ve bir bilişsel davranışçı terapi tekniğinin tanıtımı olacaktır. Bunun yanı sıra kalan içeriği bilimsel araştırmalar oluşturacaktır. İlk sayısından itibaren hakemli bir dergi olacak olan dergimizde hızlı bir yayınlanma süresi ve uygulamaya dönük bilimsel bilginin yalın bir şekilde sunulmasını istiyoruz. Umarız bu hedeflerimize ulaşırız.

Dergimize gerek yazar gerekse de hakem olarak katkıda bulunan ve bulunacak olan herkese teşekkür etmek ve alanla ilgili çalışmalarınızı dergimize beklediğimizi bilmenizi istiyoruz.

Saygılarımızla

Yayın Yönetmeni

M. Hakan Türkçapar

 

BDPD PROGRAMLARININ UYGULANDIĞI ŞEHİRLER

BİLGİ EDİNİN